Wydarzenia

Jesteśmy najbliżej

 

POMPY PZ

2012-06-21

Zatapialne, jednostopniowe pompy śmigłowe z kierownicami łopatkowymi.
Pompy PZ instaluje się w szybach rurowych, na kołnierzu kierownicy. Wlot wody przez lej wlotowy, wylot z kierownicy wzdłuż osi pompy. Wirniki pompy i silnika zamontowane na jednym wale ułożyskowanym w łożyskach tocznych, jedno z nich przenosi również siłę osiową. Łożyska toczne smarowane smarem stałym nie wymagają chłodzenia.
Wał uszczelniają dwa uszczelnienia mechaniczne zabudowane w komorze olejowej. Przewody elektryczne wyprowadzone z obudowy silnika uszczelnione są w dławnicach zalanych żywicą.
Pompy PZ wyposażone są w mikroprocesorowe urządzenie służące do monitoringu pracy pompy. Umożliwia ono kontrolę obecności wody w oleju w komorze olejowej kierownicy, stopnia zawilgocenia w obudowie silnika, temperatury łożysk i uzwojeń silnika, powoduje wyłączenie pompy w przypadku przekroczenia nastawy któregoś z wymienionych wyżej parametrów.

Stosowane do pompowania wody czystej i przemysłowej oraz ścieków oczyszczonych mechanicznie, zawierających niewielkie ilości zanieczyszczeń o granulacji nie przekraczającej 2 mm..
Między innymi w pompowniach melioracyjnych i przemysłowych.

wstecz...